PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36889}

Za krawędzią ciemności

Project Shadowchaser III
4,7 243
oceny
4,7 10 1 243
Za krawędzią ciemności
powrót do forum filmu Za krawędzią ciemności

Nawiązań do terminatora było tyle, ze aż zacząłem się śmiać jak to widziałem i wszystko byłoby w porządku gdyby scenarzysta nie spaprał tak swej roboty.
Wyszło to bardziej jak karykatura, a nie jak porządny film, jeśli ktoś się tam dopatruje klimatu z obcego to ja go nawet nie uświadczyłem.
Myślę, że każdy pomysł jest dobry na film, ale wykonanie to już inna historia.
Aktorstwo jednak nierówne, ogólnie to trója!
Zamysł filmu, no to tutaj trzymam się swojej zasad, że każdy pomysł... itd.
Efekty specjalne jak na 95' to ujdzie, choć te w kosmosie to tutaj spuszczę kurtynę milczenia.
Podobało mi, się nawet charakteryzacja androida, ale myślę, ze to za mało!
Jednak najbardziej mnie wkurzyło tyle nawiązań, a nawet zdarcie pomysłów z 1 i 2 części terminatora i to wyszło na tyle komicznie, że ja fan terminatora byłem po prostu zdegustowany, bo scenarzysta powinien bardziej się wysilić i wymyślec coś bardziej oryginalnego!
Nie wiem może się spieszyli, czy co? Jednak to na dobre nie wyszło!
Chętnie bym dał nawet 2! Ale za psa i charakteryzację androida dam jedynie 3/10!

PS
Naprawdę chciałem tam poszukać jakiegoś momentu gdzie bym się tak poczuł jak gdy oglądałem Obcego, ten klimat,a le niestety jego tam po prostu nie było!

użytkownik usunięty
Battle

Ogólnie ten film to taka mieszanka pomysłów z klasyki sci-fi. Film zaczyna się nawet przyzwoicie od zapoznania z załogą, jest nawet klimat i tajemnica, aktorsko nie jest to jakaś tam rewelacja, mało znane twarze ale przynajmniej twórcy wiedzą że taka ekipa musi być barwna, wciskają nawet psa, kolesia na wózku i jakiegoś profesorka. Efekty i scenografia też mi nie przeszkadzały, nawet podobał mi się taki tani "old skool". Wygląd androida też fajny. Ale potem to już jest istna tragedia niestety. Scenariusz pisany chyba przez idiotę, aktorzy prowadzeni słabo, w tym filmie pewnie nawet De Niro by miał kiepskie momenty. Masa śmiesznych, żałosnych momentów i braku konsekwencji. Tak więc są pewne plusy ale ogólnie to nędza, momenty w stylu Obcego były ale i tak zniszczone przez śmiesznotki, durny scenariusz i głupkowate zachowanie ekipy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones