PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=180029}

Vinyl

4,7 118
ocen
4,7 10 1 118

Vinyl
powrót do forum filmu Vinyl

Winyl

użytkownik usunięty

ci którzy spodziewają się po tym filmie Warholowskiej wersji Mechanicznej pomarańczy Burgessa srogo się zawiodą.
film oprócz paru zaakcentowanych scenek z książką nie ma nic wspólnego gdyż....
MP podczas czytania Ronniego Tavela (twórczy skryptu) okropnie nudziła. chłop stanął w połowie i napisał scenariusz na podstawie tego co udało mu się zapamiętać. i dlatego mamy gang z młodym opryszkiem (fantastyczny Malanga) na czele,bunt jego podwładnych i wewnętrzną przemianę przy użyciu fantastycznego kasku.
całe towarzystwo (Gerard,Ondine,jakiś śmiejący się co chwilę fagas i naćpana Edie) obserwuje stała kochanka Warhola. statyczna zimna kamera,której raz może dwa uda się zrobić zbliżenie na twarz czy przesunąc się w inne miejsce speluny.
fabuła jest bardzo groteskowa i surrealistyczna (w końcu underground),pełna niedorzeczności i zamulonych dialogów.
jednak forma,kochani forma ! niby to ciągle te same,źle wykonane zdjęcia a ciągle zaskakują i mają w sobie tyle uroku :)
no i znów dostałem orgazmu. 10 minutowa scena w której Malanga porusza się w rytm rozbrzmiewającej muzyki a Edie kołysze głową na prawo i lewo,bezcenna.

ocenił(a) film na 3

Gdzie, jaką rolę odgrywała tam Edie? Jakoś przebrnąłem przez cały film i
nie mogłem jej tam dostrzec (choć chciałem), a w obsadzie widzę jej
nazwisko.

użytkownik usunięty
walter_paddick

Edie prawie nie wychodzi z kadru i jest jedyną dziewoją grającą w filmie a ty nie mogłeś jej dostrzec ? :>

http://www.warholstars.org/warhol/warhol0/name.jpg

ocenił(a) film na 3

Ach. Dzięki Ci!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones