PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35569}
6,6 1 200
ocen
6,6 10 1 1200
Telefon
powrót do forum filmu Telefon

Tłumaczenie TVN Siedem:
"Ciągnie mnie w mroczną głąb tej kniei
Lecz woła trzeźwy świat nadziei
I wiele mil od snu mnie dzieli".

Właśnie ten wiersz był mówiony przez agenta wprawiającego w hipnozę kolejno wybrane osoby. Wszystko wykonywane przez tytułowy telefon. Według mnie bardzo ciekawy i wciągający film. Świetna gra Charlesa Bronsona i brak nudy. Jedyny minus tego filmu to przedłużenie się jego emisji ze względu na długie reklamy. 9/10.

ocenił(a) film na 6
underground73

Całkiem dobry film z Bronsonem i Pleasancem. Nie zawiodłem się.
W kwestii wiersza Roberta Frosta dodam jeszcze, że ten sam fragment użyty jest w "Death Proof" Quentina Tarantino. Wypowiada go m.in. Stuntman Mike (Kurt Russel) w scenie z Texas Chilli Parlour po czym następuje pamiętny lap dance Motylka. :)

kshyhoo_d

A propos nawiązań i zapożyczeń, po obejrzeniu tego filmu wiadomo też, skąd wzięli scenę z hipnozą w "Nagiej broni". Co ciekawe, kopia "Telefonu", do której dotarłem, była opatrzona informacją, że został zakazany, więc jeśli to prawda, to wyraźnie komuś zabrakło dystansu.

underground73

Las jest piękny, ciemny i gęsty, lecz muszę spełnić obietnice własne: długa droga przede mną, nim zasnę...

Tłumaczenie TCM.

użytkownik usunięty
aspazja_fw

Na pirackiej kasecie z lat 80.:

,,.......noc jest ciemna,
Lecz mnie niestety wzywa przysięga,
Przed snem dalekiej drogi wstęga...''

Lasy są piękne, ich mrok i głębia
Lecz mnie niestety wzywa przysięga,
Przed snem dalekiej drogi wstęga...''

Tłumaczenie na kasetach VHS

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones