PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87997}

Moje Cross Creek

Cross Creek
6,2 72
oceny
6,2 10 1 72
Moje Cross Creek
powrót do forum filmu Moje Cross Creek

Właśnie obejrzałem film na Zone Europa i nurtuje mnie pewna rzecz. Otóż w polskim przekładzie, mowa jest o "Drabinie Jakubowej", która to ma być niby największym dziełem autorki. Z moich informacji wynika jednak, że to nie Rawlings napisała tą książkę, a Pulitzera zdobyła za "The Yearling". Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nie wiem czy coś przeoczyłem, czy to najzwyklejsza pomyłka.

Film bardzo przyjemny (choć miał momenty dłużyzn), świetna rola Mary Steenburgen i ogólnie jak najbardziej pozytywne wrażenie.

ocenił(a) film na 6
Maciej29

W 1931 pisarka wydała opowiadanie, a w '50 powieść, 'Jacob's Ladder", czyli właśnie Drabina Jakubowa, z tego co wiem nie przetłumaczone i nie wydane w Polsce. Tytuł kojarzy się przede wszystkim z powieścią Sergieja Bułgakowa bądź filmem z Timem Robbinsem, stąd pewnie dodatkowe wątpliwości. Mnie również to zastanowiło i kazało szukać wyjaśnień w internecie.
Ten jeden szczegół zatem się zgadza, w przeciwieństwie do dziesiątek innych pominiętych bądź zupełnie podkolorowanych faktów z życia pisarki (w mojej opinii kategoria "film biograficzny", mimo wymogów kasowo-producenckich, zobowiązuje do rzetelności).

Bardzo przyjemny film, zgadzam się z krótką notką poprzednika w 100%-tach. Mary Steenburgen zagrała świetnie, w ogóle aktorstwo to najmocniejsza strona filmu (Rip Torn w roli sąsiada zastanawia i zachwyca). Niby nic wielkiego, ale ma swój specyficzny nastrój i urok. Dobra produkcja na leniwy niedzielny poranek (może właśnie dzięki tym dłużyznom).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones