PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 865
ocen
7,9 10 1 218865
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Nie dla mnie ten film i powstrzymam się w związku z tym od oceniania

ocenił(a) film na 10
ryan45

Mhmmmmmmm.

A może jakieś uzasadnienie ? Bo nazywać film "chałą" bez żadnego dobrego argumentu jest bezsensowne .

ocenił(a) film na 2
KillingOffino

No wiesz jak napisałem powyżej nie jest to film dla mnie - spodziewałem się czegoś innego i nie zamierzam marnować swego czasu na oglądanie czegoś co mi się nie podoba Nie pasuje mi w ogóle klimat tego filmu Szkoda bo filmy Kubricka które widziałem do tej pory podobały mi się nawet bardzo

ocenił(a) film na 9
ryan45

"powstrzymam się w związku z tym od oceniania"
To się zdecyduj czy oceniasz, czy nie, bo widzę, że notę wystawiłeś a i komentarz napisałeś.

ocenił(a) film na 9
ryan45

"powstrzymam się w związku z tym od oceniania..."

I dlatego piszesz "chała"? Ciekawa metoda nieoceniania.

ocenił(a) film na 2
hauser

Chodziło mi o kliknięcie i ocenienie na stronce Nie zrobię tego bo nie widziałem go całego a nie widziałem go całego bo zmęczyło mnie te pierwsze 20 minut i jak dla mnie to chała

ocenił(a) film na 9
ryan45

Ale słowo "chała" to jednak ocena - choć tylko pierwszych 20 minut filmu. Ocena filmu, którego nie chcesz oceniać - bo to przecież nie film dla Ciebie. Sam o tym wiesz.

ocenił(a) film na 2
hauser

Oceniam go jako chała tylko dla siebie Mój niesmak postanowiłem wyrazić na forum Powstrzymałem się jednak od kliknięcia i ocenienia go na konkretną wartość od 1 do 10 Czy jeszcze tu czegoś nie rozumiesz?

ocenił(a) film na 9
ryan45

Może tego, dlaczego oceniajac film nie chcesz go ocenić?

ocenił(a) film na 2
hauser

ok - postawię więc temu filmowi ocenę 2/10 - zadowolony ?

ocenił(a) film na 9
ryan45

Tak, tak! Naczekałem się, ale spełniłeś moje marzenie.

ocenił(a) film na 9
ryan45

Jak można wystawiać ocenę filmowi, którego nie obejrzało się do końca? Przecież to barbarzyństwo. A, i mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz, że nie wszystkie filmy są tworzone na modłę dzisiejszego Hollywood i wiele z nich ma np. zakończenie, które stawia całość w zupełnie innym świetle. Czasami można przez większość filmu uznawać, że jest słaby a zmienić zdanie dopiero gdy dotrwa się napisy końcowe.

użytkownik usunięty
ryan45

Nie spodobało mu się i tyle, rozumiem, że wy go oceniliście 9/10 (ja również) i dodaliście do ulubionych, ale to chyba nie powód żeby walczyć za wszelką cenę o jego dobre imię?;) Kłócenie się na forach internetowych jest nieeleganckie.

ocenił(a) film na 9

Dyskusja i konfrontacja opinii jest esencją forum. Ale jeśli nie chcesz dyskutować, to przecież nie musisz.

ocenił(a) film na 4
hauser

Ale to raczej nie jest dyskusja tylko atak fanów na użytkownika, któremu film się nie spodobał. Mi również nie przypadł do gustu. Chałą bym go nie nazwała, ale arcydziełem też nie. Kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam;>

ocenił(a) film na 9
klikk12

Kwestia gustu? I już nie ma dyskusji? Jakie to proste...
http://www.filmweb.pl/forum/PORTAL+FILMWEB.PL/%22O+gustach+si%C4%99+nie+dyskutuj e...%22+Czy+aby+na+pewno+Wielokrotnie+podczas,573931

ocenił(a) film na 4
hauser

Tak, i nie ma dyskusji;> Podyskutować kulturalnie to możesz sobie z kimś kto ma podobny gust, niestety nie odwrotnie. Nie mam pojęcia po co ktoś się upiera przy swoim i nieustannie krytykuje kogoś, komu coś się podobało, a podobać się ( w jego mniemaniu ) absolutnie nie powinno. No chyba, że rzeczywiście mamy do czynienia ze skrajnymi przypadkami dzieciaków ( tak, dzieciaków, bo dorosła osoba swój światopogląd wyrobiony już ma i za gatunki filmów, których nie lubi się po prostu nie bierze i nie zaniża im przez to oceny ). Pewna dziewczyna na tym forum przejechała walcem po pewnym horrorze, tylko dlatego, że takie filmy "to nie dla niej". Westerny też nie są dla mnie i dlatego ja ich nie oglądam. As simple as that. Po co oglądać coś, co nam się nie podoba ( mam tu na myśli gatunek filmu ), a później narzekać? Dodam tylko, że owa dziewczyna po dwóch latach łapie się za głowę, kiedy czyta ponownie to, co kiedyś wypisywała. A jeśli chodzi o tzw. "filmoznawców" to prawda jest taka, że oni sami oceniają filmy na podstawie jakichś obecnie obowiązujących norm, tak jak pisarze i poeci, którzy tworzyli pod kątem danej epoki. Dopiero ktoś, kto przekraczał granice tych norm stawał się prekursorem nowej epoki, czyli mistrzem. I dlatego uważam, że zawsze najlepiej jest zachować własne zdanie. Problem nie polega jednak na tym, że niektórzy ludzie nie rozumieją, że ktoś może myśleć inaczej, ale na tym, że niektórzy ludzie wprost uwielbiają się wykłócać, mieszać innych z błotem, okazywać im swoją wyższość i przywoływać zdania słynnych krytyków filmowych jako argument. Celowe prowokacje pewnych użytkowników bardzo dobrze to ukazują. Zamiast zignorować kogoś takiego, awanturnicy się pieklą i używają "ociekających miodem" epitetów. Po co to wszystko? Co tacy ludzie chcą osiągnąć? Chyba nie wydaje im się, że swoimi inwektywami, czy nieprzyjemnymi słowami skłonią kogoś do polubienia czegoś? To jest chyba jakaś żałosna, anonimowa forma wyżycia się na innych, a przynajmniej ja tak to odbieram. I to jest moje ostatnie słowo w tej dyskusji, jako że swoje już powiedziałam.

Pozdrawiam i bez odbioru;>

ocenił(a) film na 9
klikk12

"Podyskutować kulturalnie to możesz sobie z kimś kto ma podobny gust, niestety nie odwrotnie."

Otóż nieprawda. Zdarzało mi się dyskutować zażarcie i na poziomie z ludźmi o odmiennych poglądach - więc jednak jest to możliwe, ale Ty tego nie doświadczyłaś.

no prosze , co za mądre słowa , a i obecnie niespotykane w internecie :) duzy plus dla Ciebie

ocenił(a) film na 10
ryan45

Nazywam się Stanley Kubrick i mówię, że to arcydzieło. nie jakieś tam ojce chrzestne czy skazani na szałszenki.

ocenił(a) film na 8
stanley_kubrick

to drugie nie, to pierwsze tak

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

to drugie nie, to pierwsze nie

ocenił(a) film na 9
stanley_kubrick

Oba tak, ale drugie bardziej

ocenił(a) film na 8
Gryzuman

ojciec 10, skazani 9-choc co kto lubi, mozna na 10 a mozna na 7

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

Można też 1. Swoją drogą rozmawiałem kiedys z Francisem, powiedział mi, ze oddalby cala swoja filmografie zeby stworzyc cos takiego jak mechaniczna pomarancza. Coppola moze nie jest dobrym rezyserem i slowa te jakoś mną nie wstrzasnely. Jednak chcialem wam naswietlic ta sprawe, coby pozniej ktos nie pisal: "Coppola jest lepszy niz Kubrick". Przeciez to brednie, takie same jak te ktore namazal tu autor tematu.

ocenił(a) film na 8
stanley_kubrick

wielkosc kubricka nie neguje wielkosci coppoli

ocenił(a) film na 10
DonVitoCorleone

nie porownuj tych dwoch wielkosci . wielkosc mojej skromnej osoby jest nieskonczona, zatem wielkosc (jezeli w ogole mozna to nazwac jakakolwiek wielkoscia) Coppoli wypada co najmniej blado, by nie powiedziec ze w ogole nie wypada.

użytkownik usunięty
DonVitoCorleone

kubrick jest slaby, kreci gnioty bez namyslu, byle na szybko, a ten film to imitacja znanych komedii z brodłeju z lat 30. wiec z czym do ludzi? Moja subiektywna opinia jako znawcy!

ocenił(a) film na 2
stanley_kubrick

Dobry argument Panie Stanley Kubrick (swoją drogą imiona i nazwiska pisze się wielką literą) nazywasz brednią to co ja uważam za prawdę bo DLA MNIE ten film się nie podobał i już Brednie to bym wypisał gdyby mi się ten film nie podobał a napisałbym że jest DLA MNIE arcydziełem czyż nie?

ocenił(a) film na 10
ryan45

Nie. Każdy negatywny głos na forum tego filmu jest dla mnie brednią.

ocenił(a) film na 2
stanley_kubrick

Czyli mówisz że każdemu ten film musi się podobać Koniec kropka OK Rozumiem Nic w takim razie już nie dodaję i zamykam ten temat Uprzejmie proszę o nie dokonywanie tu kolejnych wpisów bo są one zupełnie bezcelową i bezsensowną stratą waszego cennego czasu który możecie przeznaczyć na oglądanie i podziwianie swego arcydzieła

ocenił(a) film na 10
ryan45

Ten film podoba się również tobie, choć o tym nie wiesz.

ocenił(a) film na 10
stanley_kubrick

ryan45 nie obrażaj pomarańczy (również niską oceną) bo Stanley cię załatwi : D

ocenił(a) film na 10
KillingOffino

Od tego mam ludzi.

ocenił(a) film na 10
stanley_kubrick

Jestem twoim wyznawcą :D . Istnieje już religia Kubrickanism ?

ocenił(a) film na 8
ryan45

Na początku też mi się nie podobał i dłużył, bo nie rozumiałam, ale po 30 minucie wszystko zaczęło się wyjaśniać i mi się podobało. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones