PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1275}

Mechaniczna pomarańcza

A Clockwork Orange
7,9 218 865
ocen
7,9 10 1 218865
8,7 39
ocen krytyków
Mechaniczna pomarańcza
powrót do forum filmu Mechaniczna pomarańcza

Dałem 4/10. Był nudny, i przetstawienie zła jako choroby, mi się nie podobało.

użytkownik usunięty
Mr_Tabaca

mi tesh

ocenił(a) film na 8
Mr_Tabaca

hah w tym filmie jako choroba przedstawione jest nie zło, ale wykastrowanie z przemocy, zła i seksu, które są równorzędnymi częściami naszej natury, jak współczucie i miłość.

ocenił(a) film na 6
Mr_Tabaca

Ja też jakoś nie trawie tego filmu chociaż 20 lat temu odbierałem go dużo lepiej niż ostatnio gdy go ogladałem (jakies 2 lata temu) .Kiedyś dałbym mu mocną 7 teraz tylko 6/10

ocenił(a) film na 9
Mr_Tabaca

to nie chodzilo o przedstawienie zla jako choroby, tylko dobra jako slabosci. Sledzac koncowe losy bohatera, nie uwazasz, ze czlowiek niezdolny do czynienia zla jest bezbronny?

ocenił(a) film na 3
Havard

Jedyny film oprócz spalonych słońcem,na którym niemiłosiernie czekałem na koniec.....wysokie noty a tak naprawdę gó...o w sreberku. Bez obrazy dla Kubricka.Lubię też Burtona,Tarantino,czyli kino nie dla wszystkich.....Ocena strasznie zawyżona,pewnie przez gustopodobnych....dobrze że filmweb nie poleca,bo max bym się zawiódł na tym portalu.Przymierzam się od 2 miechów do Stalkera...aż się boję mimo,że lubię "dziwne" kino.

ocenił(a) film na 3
wojciechowski2610

I proszę,nie przekonujcie mnie,nie jestem gnojem i zrozumiałem przesłanie filmu.Lśnienie i Oczy szeroko zamknięte były spoko ale ten shit?

ocenił(a) film na 10
wojciechowski2610

Nie będę Ci wmawiał, że jesteś gnojem bo nie podoba Ci się film. Są różne gusta. Ale chyba jednak nie zrozumiałeś filmu. Tak jak autor wątku. Zło nie jest przedstawiane jako choroba. Ani dobro jako słabość. Czytał ktoś z Was książkową wersję? Kubrick zrealizował adaptację bez ostatniego rozdziału, przez co Burgess(autor książki) wielokrotnie odnosił się do filmu. Tutaj pokazane jest, że zło jak i agresja są częścią ludzkiej natury i nie da się ich mechanicznie usunąć. Poza tym musi istnieć zło by istniało dobro. Burgess w ostatnim rozdziale pokazuje Alexa jako starszego chłopaka, który chce założyć rodzinę i znaleźć pracę a jego "ultraprzemoc" go nie pociąga. Fakt, że film się dłuży, ale moim zdaniem jest na co popatrzeć i nad czym pomyśleć w trakcie. Popatrzcie na scenografię. W książce język jest cięższy niż w filmie, ale mamy słowniczek na końcu utworu. A widz go nie ma. Więc Kubrick zamienia język na scenografię, brutalną, wulgarną i erotyczną.
Inna strona utworu, wpływ kultury na uczłowieczenie. Alex jest przecież inteligentny i wrażliwy a mimo to okrutny. Kubrick po mistrzowsku wplata muzykę Bethoveena w sceny mordów i fantazji. Kolejny plus, mistrzowska scena morderstwa kociej damy, pełna symboliki. Walka kultury wysokiej i niskiej, walka na popiersie Bethoveena i "bezcenną" rzeźbę penisa. Świetne operowanie kamerą podczas narracji Alexa.

Moim zdaniem film jest świetny ale ciężki, szczególnie dla ludzi niezaznajomionych z Kubrickiem. No ale nie każdy musi go lubić.

wojciechowski2610

Nazywając ten film shit pokazujesz jedynie,że zamiast mózgu masz pofałdowane mięcho.Albo jeżeli już masz mózg to zbyt ograniczony do tego rodzaju filmów.

kondi143

Rozumiem,ze nie każdemu musi się to podobać,ale klasyke kina nazywać shitem.

ocenił(a) film na 3
kondi143

Dla mnie klasyka to:Pulp Fiction,Zielona Mila,Skazani na Shawshank,Ojciec Chrzestny,Lista Schindlera,Zycie jest piękne,Zabić drozda,12 gniewnych.....a nie szajs,któremu wszyscy biją brawo a reszta robi tak samo,bo wstydzi się przyznać że film mu się nie podobał.

ocenił(a) film na 9
wojciechowski2610

Dla mnie klasyka to Mechaniczna pomarańcza.....a nie szajs jak np.Zabić drozda czy 12 gniewnych.. , którym wszyscy biją brawo a reszta robi tak samo,bo wstydzi się przyznać że filmy mu się nie podobały.

A teraz jak, fajnie?

ocenił(a) film na 3
hauser

Przyznam, że film bardzo kontrowersyjny....albo dajesz mu max,albo minimum....mało ocen pośrednich.Nie chcę się kłócić i dlatego nie wchodzę na posty miłośników filmu/filmów.Widzę, że jest grono kłótliwych, którzy ładują się do przeciwników i robią wojny słowne.Nie wiem czym się kierują,chcą udowodnić swoją wyższość?Rajcuję ich wypluwanie nowych tekstów z osiedla?
Zauważyłem,że w większości ocen ludzi, z którymi się nie zgadzałem co do filmu i wchodząc na ich profil.....okazywało się,że mamy więcej wspólnego i podobnych ocen co do innych filmów.Nie warto psuć sobie humoru i pisać/czytać przykrych postów,każdy ma swój gust.
A jeśli chodzi o: Zabić drozda czy 12 gniewnych.....na pewno nie były szajsem....
pzdr:)

ocenił(a) film na 9
wojciechowski2610

Może nie zawsze wymiana opinii musi być kłótnią? A spór to rzecz normalna, dlatego właśnie, że się różnimy w ocenach. Każdy ma swój gust, prawda, ale czy opina każdego jest równoważna? Bo jeśli tak by było, film byłby (jednocześnie) nędzny, mierny, słaby, niezły, wybitny i genialny - w zależności oo indywidualnej oceny. Czyli nie byłoby szansy a ocenę sprawiedliwą, bo każdy głos miałby rację bytu.
A jaki jest naprawdę film? Mam wrażenie, że to jeden z ważnych filmów w historii kina i żadna indywidualna ocena tego nie zmieni.

ocenił(a) film na 9
hauser

Te filmy (zreszta jak wszystkie inne) powstaly dla naszej uciechy...
Problem tkwi w tym, ze nie wszyscy maja ochote sie cieszyc z zycia,o kinematografii nie wspomne... Wiec nie wymagaj od nich, ze zglebia sie w ktorys z powyzszych tytulow. Jak sam mi kiedys napisales... grochem o sciane...

wojciechowski2610

Zielona Mila? To ma być klasyka? Buhahahaha. To szmira dla niewymagających plebejuszy a nie klasyka.

ocenił(a) film na 3
grzegorz_cholewa

Wymieniłem kilka filmów.....lecz troll przy....ł się do jednego:P

wojciechowski2610

Wystarcza mi to ciole. :P

użytkownik usunięty
Mr_Tabaca

dla mnie szajs tez kolego, ale jak widzisz obroncy jak psy z jezykami wkroczyli, bo nie moga zniesc tego ze ten szajs i kupa w ktory slepo patrza jest miernym filmem i dnem.

użytkownik usunięty
Mr_Tabaca

1/10, z ta roznica, nie 4 a1 , kino kiczu.

użytkownik usunięty
Mr_Tabaca

dla mnie tragiczna muzyka, zwlaszcza disco polo, oraz slbe efekty.1/10 to rzetelna ocena znawcy.

ocenił(a) film na 3

Ja też uważam się za znawcę a dałem 3.:)

użytkownik usunięty
wojciechowski2610

i brawol, tyle ze tu bym sie spieral, raczej 1/10 jak podkresla wiekszosc znawcow kina, 3 to nieco duzo w opinii krytykow, a co powyzej to juz dzieci we mgle daja. Moim zdaniem jednak 1/10 jest bardziej sprawiedliwe.

ocenił(a) film na 3

Na jeden to Drzewo Życia.....a ten film miał przesłanie

wojciechowski2610

Skoro dałeś temu filmowi 3/10 to możesz już przestać się za niego uważać.

użytkownik usunięty
neo_angin

marna prowokacja, spamerze. ode mnie czarna lista dla tego kiczu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones